Чому я видалився з Viber і більше не повернуся


У світі існує безліч програм, які дозволяють передавати повідомлення, фото, відео своїм друзям, колегам чи бізнес партнерам, але сьогодні хочу розповісти про кращі з кращих і про те, для чого я видалився із Viber і більше, сподіваюсь, не повернусь до нього.

Viber - на перший погляд чудовий додаток, який дозволяє обмінюватись повідомленнями, здійснювати інтернет дзвінки, а головне - там дуже багато ваших друзів, які теж використовують саме цей месенджер, бо так роблять всі, але насправді це лише збіг обставин, що в Україні він набрав велику популярність, адже в усьому світі першість займає всім відомий WhatsApp, який має ту ж функціональність, але більш дружний до користувачів і здатен швидше відправляти повідомлення і здійснювати дзвінки в набагато кращій якості. Також до плюсів саме цього месенджера можна віднести його мультиплатформність, адже він доступний, напевно, на всіх працюючих операційних системах і є дуже простим у використанні. Головними у додатку є самі повідомлення, а не зайва функціональність чи барвистість.
Загальносвітова доля на ринку кожного з месенджерів

Є ще один гігант, який займає 2 місце за популярністю - це Facebook Messenger, але хочу одразу заспокоїти всіх противників лицекнижкової мережі, що при цьому в самому фейсбуці реєструватись не потрібно, адже все відбувається вже звичним способом - за допомогою вашого номеру телефону. Цей месенджер одразу відзначається наявністю відеодзвінків і великим вибором безкоштовних наборів наклейок, які ще й анімовані, хоч і не в цьому сенс. Він теж швидкий, має хороший відео, аудіо зв'язок, а якщо ви ще й користувач Facebook, то в одному місці ви об'єднуєте всіх своїх друзів та інших користувачів додатку, а віднедавна ще й можете використовувати його для відправки СМС повідомлень. Але якщо WhatsApp доступний на майже всіх платформах, то Messenger лише на IOS, Android та Windows Phone.
Доля месенджерів на ринку кожної із країн світу

Telegram - месенджер, що обіцяє нам найбільший захист наших повідомлень, адже із самого початку мав зашифровану систему передачі даних. В такому випадку повідомлення, які ви відправляєте спочатку шифруються на вашому пристрої, передаються через сервери Telegram в закодованому вигляді до отримувача, а лише тоді в нього на смартфоні, наприклад, розшифровуються для прочитання, хоч нині це вже є певним стандартом для всіх подібних додатків. Цей месенджер і його засновник Павло Дуров, також пишаються тим, що тут можна створювати групи, в яких може бути одночасно до 5000 людей! П'ять тисяч осіб одночасно, але головне в ньому - це ще швидша робота, а ніж в конкурентів і наявність гнучких налаштувань під будь-якого користувача.

Усі вище вказані додатки для інтернет-повідомлень, окрім Viber, звісно, дозволяють користуватись чатами на всіх ваших пристроях одночасно. Тобто те, що ви написали зі смартфону, буде відображатись і на планшеті, і на комп'ютері, де б ви не переписувались.

Чому ж я все-таки видалився з Viber?
На це є кілька причин:
  1. Незручний, як на мене, інтерфейс, в який, здається, хотіли засунути все на світі, а найбільша каша в контактах, яких багато, але половина з них і близько не користуються цим месенджером.
  2. Сам додаток надто перевантажений рекламою, пропозицією купити набори стікерів чи поповнити рахунок для платних дзвінків на мобільні номери, що вони називають Viber Out.
  3. Якість відео та аудіо дзвінків бажає кращого, адже часто зв'язок є таким, ніби до тебе говорять з бочки, а звук суттєво відстає. Ви самі розумієте, який дизкомфорт це створює під час спілкування.
  4. Сповіщення. Тут взагалі окрема тема, бо вискакують вони поверх усього, щоб ви не робили. І навіть, якщо не хочете читати повідомлення, то виходить, що вже автоматичного його побачили, бо воно вам на весь екран "вилізло".
  5. Передача зображень та відео. Як би я не старався, але вимкнути у Viber автоматичне збереження фото-відео контенту неможливо, бо інакше ви його не побачите, адже він зберігається не на віддаленому сервері, а просто у вас на телефоні, наприклад. Кажуть, що на IOS це можливо, але я постійно використовую Android, а тому в мене так.
  6. Як і фото-відео, так і повідомлення  ви можете побачити лише на одному пристрої. Якщо їх раптом, як зазвичай, два і більше, то розпочати розмову на смартфоні, а закінчити на планшеті вам повністю не вдасться, бо ті повідомлення, які ви відправили чи отримали на телефон, там і зберігаються, а відповідно при зміні пристрою історію спілкування переглянути вже неможливо, що, як на мене, є дуже вагомим мінусом, адже у конкурентів Viber зберігається все: як повідомлення, так і медіа контент, що дозволяє в будь-який момент знайти необхідні дані на будь-якому вашому пристрої.
  7. Є ще чутки про приналежність Viber до Росії, що відповідно робить його небезпечним з тієї точки зору, що наші "сусіди" здатні читати всі ваші повідомлення, але поки офіційного підтвердження я не знайшов, але взагалі це цілком можливо.

Що ж до плюсів Viber, то тут, напевно, можна віднести тільки те, що в ньому є майже всі мої знайомі, але все ж нещодавно я остаточно видалився із цього месенджера, адже бажаю користуватись кращим, що є на ринку.

Цей запис є виключно моїми суб'єктивними думками, якими я вирішив поділитись із усіма. Сподіваюсь, ви розділяєте їх зі мною. Дякую!

Будьте щасливі!
Богдан Коваль

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Своя Європа: Дорожня інфраструктура

КОСТЮМ ручної роботи вартістю в IPHONE 11 / #МОЄВПЕРШЕ

Третій день розпочали у Кельні, але навіть не уявляли, як все може завершитися ⠀